A népszerű mesterséges intelligencia chatbot, a ChatGPT mögött álló cég egy előfizetéses szolgáltatást próbál ki az Egyesült Államokban.
Az előfizetők havi 20 dollárért (16 fontért) hozzáférhetnek a platformhoz még csúcsidőben is, amikor nehéz lehet bejelentkezni, és „elsőbbségi hozzáférést” is kapnak az új funkciókhoz, mondta a chatbot készítője, az OpenAI.
A tervek szerint szélesebb körű elérését tervezi a cég, de eleinte csak a várólistán lévőknek ajánlják fel.
A cég szerint az ingyenes verzió továbbra is elérhető lesz.
Egy blogbejegyzésében az OpenAI azt mondta, reméli, hogy az előfizetés támogatni fogja az ingyenes hozzáférést. Jelenleg egy kis összegbe kerül a cégnek minden alkalommal, amikor a chatbotot használják.
A ChatGPT meggyőzően emberi válaszokat ad a kérdésekre az internetről származó információk felhasználásával, de nem kapcsolódik élőben – az internetről származó adatokat használja fel, de csak régebbi infókat azaz 2021-ig.
Az OpenAI főnöke, Sam Altman néhány napon belül az indulás után Twitteren azt írta, hogy már több mint egymilliószor használták, azonban a cég azóta sem közölt további adatokat.
A chatbot megragadta az emberek fantáziáját azáltal, hogy képes utánozni az írási stílusok széles skáláját, az újságírótól az orvoson át a rocksztárig és a diákesszéíróig.
A szórakozás mellett az emberek arra kérik a ChatGPT-t, hogy írjon webhelyet és marketingszöveget, keressen ételrecepteket, és írjon vagy ellenőrizze a programkódot.
Attól tartanak, hogy a diákok már használják házi feladatuk elkészítésére, és egyes kiberbiztonsági szakértők arra figyelmeztettek, hogy rosszindulatú szoftverek írására manipulálhatják.
„A keresőmotorok jövője”
Kedden az OpenAI elindított egy eszközt, amely állítása szerint képes kimutatni, hogy a szöveget emberi vagy mesterséges intelligencia írta-e.
Egyes szakértők úgy vélik, hogy a tisztességes chatbotok jelentik a keresőmotorok jövőjét – ahol a mesterséges intelligencia az interneten keresi a megfelelő választ egy keresési lekérdezésre, ahelyett, hogy linkoldalakat jelenítene meg.
A ChatGPT azonban jelenleg nem tulajdonít semmit az információnak, és nem tesz megjegyzést a pontosságára vonatkozóan, és számos példa van arra, hogy téves információkat tényként mutat be.
Ugyancsak az internet tartalmára korlátozódik, ahogyan 2021-ig volt. A kiadott verzió a harmadik verzió, és a vállalat szerint a következő generációt jelenleg építik.
A ChatGPT nyelvtanulási modellként ismert, és sok más cég is fejleszti ezeket. A Google-t Lamdának hívják, és annyira meggyőző volt, hogy Blake Lemoine, az egyik mérnök, aki dolgozott rajta, meg volt győződve arról, hogy ez értelmes.